PËR NE

Guangdong AiPower New Energy Technology Co., Ltd. shfaqet si një forcë dominuese në sektorin e karikimit të automjeteve elektrike (EV) dhe kryeson në karikuesit e baterive litium.Udhëtimi ynë filloi në vitin 2015 me një kapital të konsiderueshëm të regjistruar prej 14.5 milionë USD;AiPower është një ndërmarrje gjithëpërfshirëse që integron pa probleme kërkimin dhe zhvillimin, prodhimin, shitjet dhe shërbimin.Ne jemi jashtëzakonisht krenarë për zgjerimin e shërbimeve tona për klientët në mbarë botën përmes aftësive tona OEM/ODM dhe ofrojmë një gamë të larmishme produktesh, duke përfshirë stacionet e karikimit DC, karikuesit AC EV, bateritë e litiumit, karikuesit e baterive litium, karikuesin e baterive AGV.

Në AiPower, angazhimi ynë i palëkundur për të ripërcaktuar standardet e industrisë, duke ndjekur vazhdimisht kulmin e përsosmërisë së produktit dhe duke u ofruar klientëve tanë përvoja të jashtëzakonshme është i dukshëm përmes një portofoli të jashtëzakonshëm me 75 patenta dhe një përkushtim të palëkundur ndaj inovacionit.Për të realizuar këto aspirata, ne operojmë një strukturë moderne prej 20,000 metrash katrorë në Dongguan, të çertifikuar me krenari me kredencialet ISO9001, ISO45001, ISO14001 dhe IATF16949.I fuqizuar nga aftësitë e fuqishme të kërkimit dhe zhvillimit dhe prodhimit, AiPower krijon bashkëpunime të palëkundura me marka të njohura globale si BYD, HELI, SANY, XCMG, GAC MITSUBISHI, LIUGONG, LONKING dhe më shumë.

Shiko më shumë

Linjat e produkteve

index_main_imgs

APLIKACIONET

Automjet i drejtuar
Automjet i drejtuar
Mëso më shumë
Platforma e punës ajrore elektrike
Platforma e punës ajrore elektrike
Mëso më shumë
Automjete sanitare elektrike
Automjete sanitare elektrike
Mëso më shumë
Makine elektrike
Makine elektrike
Mëso më shumë
Forklift elektrik
Forklift elektrik
Mëso më shumë
imazhet e industrisë

Partnerët e biznesit

partner bashkëpunues (7)
partner bashkëpunues (6)
xcmg
partner bashkëpunues (1)
partner bashkëpunues (5)
partner bashkëpunues (4)
partner bashkëpunues (3)
partner bashkëpunues (2)
LAJME

LAJMET E FUNDIT

15

Nëntor 2023

10

Nëntor 2023

08

Nëntor 2023

01

Nëntor 2023

01

Nëntor 2023

Irani zbaton politikën e re të energjisë: Rritja e tregut të automjeteve elektrike me infrastrukturë të avancuar të karikimit

Në një përpjekje për të forcuar pozicionin e tij në sektorin e ri të energjisë, Irani ka zbuluar planin e tij gjithëpërfshirës për të zhvilluar tregun e automjeteve elektrike (EV) së bashku me instalimin e stacioneve të avancuara të karikimit.Kjo nismë ambicioze vjen si pjesë e politikës së re energjetike të Iranit...

Shiko më shumë
Irani zbaton politikën e re të energjisë: Rritja e tregut të automjeteve elektrike me infrastrukturë të avancuar të karikimit
Rruga inovative drejt fuqisë së ardhshme logjistike – Pikat e karikimit Aipower dhe pajisjet e karikuesit inteligjent të baterive litium janë zbuluar në mënyrë madhështore (CeMAT ASIA 2023)

09 nëntor 23 Më 24 tetor, Ekspozita e shumëpritur Aziatike e Teknologjisë Logjistike dhe Sistemeve të Transportit (CeMATASIA2023) u hap me një hapje madhështore në Qendrën e Re Ndërkombëtare të Ekspozitës së Shangait.Aipower New Energy është bërë një ofrues lider i shërbimeve në ofrimin e të gjitha...

Shiko më shumë
Rruga inovative drejt fuqisë së ardhshme logjistike – Pikat e karikimit Aipower dhe pajisjet e karikuesit inteligjent të baterive litium janë zbuluar në mënyrë madhështore (CeMAT ASIA 2023)
Infrastruktura e karikimit të Japonisë është seriozisht e pamjaftueshme: Mesatarisht 4,000 njerëz kanë një grumbull karikimi

17.11.2023 Nëntor 2023 Sipas raportimeve, një numër i madh automjetesh elektrike u shfaqën në Japanese Mobility Show të mbajtur këtë javë, por Japonia po përballet gjithashtu me një mungesë serioze të pajisjeve të karikimit.Sipas të dhënave nga Enechange Ltd., Japonia ka mesatarisht vetëm një stacion karikimi për çdo 4000 njerëz...

Shiko më shumë
Infrastruktura e karikimit të Japonisë është seriozisht e pamjaftueshme: Mesatarisht 4,000 njerëz kanë një grumbull karikimi
Parashikimi i tregut evropian të stacioneve të karikimit

31 tetor 2023 Me rritjen e rëndësisë së çështjeve mjedisore dhe riformësimin e industrisë globale të automobilave, vendet në mbarë botën kanë prezantuar masa për të forcuar mbështetjen e politikave për automjetet e reja me energji.Evropa, si tregu i dytë më i madh për automjetet e reja me energji pas...

Shiko më shumë
Parashikimi i tregut evropian të stacioneve të karikimit
Si të zgjidhni baterinë e duhur LiFePO4 për pirunin tuaj elektrik

30 tetor 2023 Kur zgjidhni baterinë e duhur LiFePO4 (Litium Iron Fosphate) për pirunin tuaj elektrik, ka disa faktorë për t'u marrë parasysh.Këto përfshijnë: Tensioni: Përcaktoni tensionin e kërkuar për pirunin tuaj elektrik.Në mënyrë tipike, pirunët funksionojnë në sistemet 24V, 36V ose 48V.

Shiko më shumë
Si të zgjidhni baterinë e duhur LiFePO4 për pirunin tuaj elektrik