ЗА НАС

Guangdong AiPower New Energy Technology Co., Ltd. се појавува како доминантна сила во секторот за полнење електрични возила (EV) и води во полначите на литиумски батерии.Нашето патување започна во 2015 година со значителен регистриран капитал од 14,5 милиони американски долари;AiPower е сеопфатно претпријатие кое беспрекорно интегрира истражување и развој, производство, продажба и услуги.Неизмерно се гордееме што ги шириме нашите услуги на клиентите низ целиот свет преку нашите можности за OEM/ODM и нудиме разновидна палета на производи, вклучувајќи станици за полнење DC, AC EV полначи, литиумски батерии, полначи за литиумски батерии, полнач за батерии AGV.

Во AiPower, нашата непоколеблива заложба за редефинирање на индустриските одредници, непрестајно следење на врвот на извонредноста на производите и нудење на нашите клиенти исклучителни искуства е очигледна преку извонредното портфолио кое може да се пофали со 75 патенти и цврста посветеност на иновациите.За да ги реализираме овие аспирации, работиме со најсовремен објект од 20.000 квадратни метри во Донгуан, гордо сертифициран со ISO9001, ISO45001, ISO14001 и IATF16949 ингеренциите.Овластен од силните способности за истражување и развој и производство, AiPower остварува непоколеблива соработка со глобално познатите брендови како што се BYD, HELI, SANY, XCMG, GAC MITSUBISHI, LIUGONG, LONKING и многу повеќе.

Гледај Повеќе

Линии на производи

index_main_imgs

АПЛИКАЦИИ

Автоматизирано водено возило
Автоматизирано водено возило
Научи повеќе
Електрична воздушна работна платформа
Електрична воздушна работна платформа
Научи повеќе
Електрично санитарно возило
Електрично санитарно возило
Научи повеќе
Електричен автомобил
Електричен автомобил
Научи повеќе
Електричен вилушкар
Електричен вилушкар
Научи повеќе
индустрија-слики

Деловни партнери

кооперативен партнер (7)
кооперативен партнер (6)
xcmg
кооперативен партнер (1)
кооперативен партнер (5)
кооперативен партнер (4)
кооперативен партнер (3)
кооперативен партнер (2)
ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

15

ноември 2023 година

10

ноември 2023 година

08

ноември 2023 година

01

ноември 2023 година

01

ноември 2023 година

Иран спроведува нова енергетска политика: го зајакнува пазарот на електрични возила со напредна инфраструктура за полнење

Во обид да ја зајакне својата позиција во новиот енергетски сектор, Иран го претстави својот сеопфатен план за развој на пазарот на електрични возила (ЕВ) заедно со инсталирање на напредни станици за полнење.Оваа амбициозна иницијатива доаѓа како дел од новата енергетска политика на Иран...

Гледај Повеќе
Иран спроведува нова енергетска политика: го зајакнува пазарот на електрични возила со напредна инфраструктура за полнење
Иновативниот пат до идната логистичка моќ - куповите за полнење Aipower и опремата за паметни полначи за литиумски батерии се грандиозно претставени (CeMAT ASIA 2023)

09 23 ноември На 24 октомври, многу очекуваната Азиска меѓународна изложба за логистичка технологија и транспортни системи (CeMATASIA2023) беше отворена со свечено отворање во Шангајскиот нов меѓународен изложбен центар.Aipower New Energy стана водечки давател на услуги во обезбедувањето сеопфатни...

Гледај Повеќе
Иновативниот пат до идната логистичка моќ - куповите за полнење Aipower и опремата за паметни полначи за литиумски батерии се грандиозно претставени (CeMAT ASIA 2023)
Инфраструктурата за полнење во Јапонија е сериозно недоволна: Просечно 4.000 луѓе имаат еден куп полнење

17.11.2023 година.Според податоците на Enechange Ltd., Јапонија има во просек само една станица за полнење на секои 4.000 луѓе...

Гледај Повеќе
Инфраструктурата за полнење во Јапонија е сериозно недоволна: Просечно 4.000 луѓе имаат еден куп полнење
Изглед на европскиот пазар на станици за полнење

31 октомври 2023 година Со зголемувањето на важноста на прашањата за животната средина и преобликувањето на глобалната автомобилска индустрија, земјите ширум светот воведоа мерки за зајакнување на поддршката на политиката за возилата со нова енергија.Европа, како втор најголем пазар за нови енергетски возила по...

Гледај Повеќе
Изглед на европскиот пазар на станици за полнење
Како да ја изберете вистинската батерија LiFePO4 за вашиот електричен вилушкар

30 октомври 2023 година При изборот на вистинската батерија LiFePO4 (литиум железо фосфат) за вашиот електричен вилушкар, треба да се земат предвид неколку фактори.Тие вклучуваат: Напон: Одредете го потребниот напон за вашиот електричен виљушкар.Типично, виљушкарите работат на системи од 24V, 36V или 48V.

Гледај Повеќе
Како да ја изберете вистинската батерија LiFePO4 за вашиот електричен вилушкар